ÖZGEÇMİŞ

ÖZGEÇMİŞ

“Her hastamı ailemden birisiymiş gibi görüyorum” diyen Prof. Dr. Feyzullah Ersöz; 1991 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden mezun oldu. Kısa bir süre Elazığ devlet hastanesinde çalıştıktan sonra 1992 yılında İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi (Samatya Hastanesi) Genel Cerrahi bölümünde ihtisas yapmaya başladı. 1996 yılının sonunda genel cerrahi uzmanı oldu ve aynı hastanede genel cerrahi uzmanı olarak çalışmaya başladı.2002 yılında   genel cerrahi alanında Board sertifikası aldı. 2009 -2010 yılları arasında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesinde Endokrin ve İleri laparoskopi cerrahi konularında çalıştı. Yurt içinde ve yurt dışında ki çok sayıda saygın tıp dergilerinde orijinal deneysel ve klinik araştırmaları yayınlandı ve makaleleri yüzlerce atıf aldı. Tıp alanında ki birçok konferansta konuşmacı ve eğitici oldu.

Örneğin safra kesesi ameliyatlarını dünyada ilk kez kesik izlerinin görülmemesi ve ağrısız olması için kasık bölgesinden (Bikini Hattı) kapalı şekilde yapmaya başladı. Bu teknik hakkındaki makalesi 2011 yılında cerrahinin saygın dergilerinden biri olan “Surg Laparosc Endosc Percutan Tech” dergisinde yayınlandı.

2012 yılında Üniversiteler arası kurulca Ege Ünivesitesi Tıp Fakültesinde yapılan Genel Cerrahi alanındaki doçentlik sınavında tüm jüri üyelerinin oybirliği ile genel cerrahi alanında “doçent” ünvanı aldı.

Yine dünyada ilk defa obezite hastalığına cerrahi çözümler üretebilmek için ilealinterpozisyon ameliyatını Gastrik Bypass ameliyatı ile birleştirdi ve geliştirdiği teknik hakkındaki makalesi 2015 yılında  ‘’Videosurgery and other miniinvasive techniques’’ isimli dergide yayınlandı.

2018 yılında aşırı kiloları yüzünden ciddi  fiziksel ve sosyal sorunlar yaşan bir insanı konu alan “Ağır insan” isimli kitabı yayılandı ve birçok insana rehber oldu.

2020 yılında genel cerrahi alanında Profesörlük ünvanı alan Feyzullah Ersöz; 2022 yılında sağlıklı beslenmeyi ele alan “Diyet Değil Dieta” isimli kitabı yayınlandı.

“Yaptığınız işe tutkulu değilseniz başarılı olamazsınız!” anlayışı ile genel cerrahi konusunda pek çok hastalığı ameliyat ve ameliyatsız yöntemlerle tedavi eden Prof. Dr. Feyzullah Ersöz geliştirdiği “kasnak tekniği” sayesinde yapılamaz denen dev karın fıtıklarını bile başarılı şekilde tedavi etmekte, mesleğini  sanki ilk günkü gibi halen tutkuyla sürdürmektedir...